Sociale

Parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:31 - 22/10/21 |
Opi Nion

Gjatës ditës së sotme vendi ynë do të dominohet nga një mot me kthjellime dhe alternime vranësirash të cilat në zonën veroire do të jenë më të theksuara. Pasditja do të sjellë një shtim gradual të vranësirave, ndërsa në orët e vona të natës priten reshje të dobëta shiu në zonat veriore dhe veriperëndimore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 26°C. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor duke sjellë dallgëzim mbi 3 ballë.

Pas