Kryesore

Parashikimi i motit, 9 Tetor 2019


               Publikuar në : 08:03 - 09/10/19 |
Al Do

Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, më të theksuara në ekstremin verior dhe zonat lindore, ku në ekstremin verior dhe veriperëndim pas mesditës do të ketë zhvillim të tyre, duke sjellë rrebeshe shiu. Mbrëmja dhe nata mbeten kryesisht me vranësira të lehta në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 7°C deri në 27°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 40-45 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë. /Opinion.al

Pas