Kryesore

Parashikimi i motit, 9 gusht 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 09/08/21 |
Opi Nion

Shqipëria mbetet në dominimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të territorit gjatë orëve të paradites. Ndërsa mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash të përkohshme, pasi sërish mbrëmja largon vranësirat nga vendi ynë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 38°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Pas