Kryesore

Parashikimi i motit, 31 Korrik 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:09 - 31/07/20 |
Al Do

Sipas MeteoAlb, masat ajrore të ngrohta mbeten prezent në vendin tonë, duke bërë që moti i kthjellët të dominojë në ultësirën Perëndimore. Por parashikohet që vranësirat të shfaqen gjatë pasdites dhe mbremjes duke sjell rrebeshe afat shkurtra në zonat Veriore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do ulen në mesditë duke luhatur vlerat nga 20°C deri në 41°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 ballë/ Opinion.al

Pas