Kryesore

Parashikimi i motit, 30 korrik 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:33 - 30/07/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme masat ajrore me origjine Afrikane do të diktojnë mot të kthjellët dhe të nxehtë në të gjithë Shqipërinë gjatë gjithë ditës, përjashtuar zonat Veriore – Verilindore ku gjatë orëve të vona të mbrëmjes do të shfaqen vranësira kalimtare.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjesit mesditës duke luhatur vlerat ditore nga   21°C deri në 42°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor  duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë./ Opinion.al

Pas