Kryesore

Parashikimi i motit, 3 qershor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:34 - 03/06/20 |
Opi Nion

Mot i kthjellët do të mbizotërojë në territorin shqiptar deri në mesditë kur pritet sërish shtim i vranësirave, ndërsa reshje do ketë kryesisht në zonat veriore të vendit. Por mbrëmja largon reshjet edhe nga këto zona duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C verilindja deri në 27°C ultësira perëndimore.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Ballkani perëndimor dhe Gadishulli Iberik paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por pjesa më e madhe e Europës do të përfshihet nga vranësira të dendura, rrebeshe shiu dhe herë pas-here stuhi ere./ Opinion.al

Pas