Kryesore

Parashikimi i motit, 28 Maj 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:06 - 28/05/20 |
Al Do

Zonat bregdetare do të jenë me kushte të qëndrueshme atmosferike. Ndërsa pjesa tjetër e vendit në orët e mesditës dhe në vijim do të mbetet në ndikimin e vranësirave të shpeshta dhe reshje të pakta të shiut.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me 7°C. Ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 26°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë./ Opinion.al

Pas