Kryesore

Parashikimi i motit, 28 janar 2020


               Publikuar në : 08:12 - 28/01/20 |
el ida

Dita e sotme do të vazhdojë të jetë në mbizotërimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.  Sipas Meteoalb, territori shqiptar mbizotërohet nga vranësira të dendura dhe reshjet e shiut ne pjesën me te madhe te vendit.

Ndërsa reshjet e dëborës mbeten në zonat malore, por pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim gradual të motit. Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 0°C në 15°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë por mesatare dhe herë pas herë e fortë në det me  shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor  duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Pas