Kryesore

Parashikimi i motit, 26 Mars


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:10 - 26/03/20 |
el ida

Sipas MeteoAlb, pjesa më e madhe e vendit do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira. Por Veriu dhe zonat Jug-Juglindore mbeten me vranësira të shumta të cilat do të sjellin reshje në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -1°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 17°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Lindor – Verilindor duke krijuar dallgëzim 4 ballë./Opinion.al

Pas