Kryesore

Parashikimi i motit, 24 Qershor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:08 - 24/06/20 |
Al Do

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike. Por parashikohet që vranësirat të zhvillohen në orët e mesditës dhe pasdites duke sjell reshje shiu në zonat malore dhe pjesërisht qendrore. Ndërsa mbrëmja rikthen kthjellime dhe vranësirat kalimtare në vend.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të vijojnë të rriten në mesdite duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekeë me 12°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës me 33°C.

Era do fryjë lehte në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzimin 3 ballë./ Opinion.al

Pas