Kryesore

Parashikimi i motit, 23 shkurt 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 23/02/20 |
Opi Nion

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta deri në orët e pasdites.

Por mbrëmja i bën më të dukshme vranësirat përgjatë kufirit lindor, duke e lënë Ultësirën Perëndimore me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe mesditë, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës dhe Peshkopisë me -2°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 16°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./ Opinion.al

Pas