Kryesore

Parashikimi i motit, 18 Janar 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:09 - 18/01/20 |
el ida

Pjesa e parë e ditës do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare, më të dukshme do të jenë në zonat malore. Ndërsa pjesa e dytë do të sjellë shtim të vranësirave në vend, por pa rrezikuar reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes dhe në mesditë, duke regjistruar vlerën minimale ne qytetin e Pukës dhe Ersekës me -3°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 14°C.

Era do fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor, duke krijuar dallgëzimin 2 – 3 ballë./Opinion.al

Pas