-Shëndeti

Parandalimi i kancerit… ndiqni këto këshillaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:37 - 21/09/15 |
root

Duket si e pamundur por është e vërtet, që sëmundjet e rënda tumoriale mund të parandalohen duke ndjekur këto këshilla. Të marrurit me sport dhe mospirja e alkoolit, duken si këshilla gjyshesh por janë të vërteta, të paktën kështu thuhet një studim të fundit britanik, që ka marrë në shqyrtim 84.000 raste sëmundjesh. Ja disa këshilla shumë interesante, që gjithsecili prej nesh është mirë ti ketë parasysh.

 

  1. Ruaj peshën tënde konstante
  2. Merru me sport
  3. Mos pini alkool
  4. Konsumoni sa më shumë perime
  5. Evitoni ushqimet në fast food
  6. Rralloni salçiçet
  7. Thuajini jo kripës
  8. Mos pini duhan

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas