Kronikë

Para dhe bizhuteri të vjedhura,në pranga grabitësit e 7 banesave në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 24/08/20 |
Opi Nion

Bizhuteri dhe para të vjedhura në 7 banesa të Tiranës. Është ky bilanci i aktivitetit të 2 grabitësve të cilët janë vënë në prangat e policisë. Operacioni I  koduar “Liqeni i thatë”, arrestoi në flagrancë shtetasin I. I., 28 vjeç dhe E.S., 43 vjeç, të dy banues në Tiranë. Policia raporton se janë zbardhur dhe dokumentuar 7 raste të vjedhjeve në banesa, që dyshohet se janë kryer nga këta shtetas, si më poshtë:

– Më datë 23.08.2020 kanë vjedhur disa bizhuteri në banesën e shtetasit D. C.

– Më datë 25.07.2020 kanë vjedhur disa bizhuteri dhe një shumë parash në banesën e shtetasit E.T.

– Më datë 11.06.2020 kanë vjedhur disa bizhuteri dhe një shumë parash në banesën e shtetasit E.K.

– Më datë 15.02.2020 kanë vjedhur disa bizhuteri dhe një shumë parash në banesën e shtetases I.B.

– Më datë 14.02.2020 kanë vjedhur disa bizhuteri dhe një shumë parash në banesën e shtetasit E.Rr.

– Më datë 13.01.2020 kanë vjedhur disa bizhuteri në banesën e shtetases L.A.

– Më datë 28.12.2019 kanë vjedhur disa bizhuteri dhe një shumë parash në banesën e shtetasit A.K.

“Vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera të ndodhura në qarkun e Tiranës, në të cilat mund të jenë të implikuar këta shtetas”, njofton policia./Opinion.al

Pas