Rajoni

Pandemia në Maqedoninë e Veriut, 9 viktima brenda 24 orësh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:51 - 28/06/20 |
el ida

Nëntë persona me koronavirus kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave ne vend, që në nisje të pandemisë, në 277.

Sipas njoftimit të Ministrisë se Shëndetësisë, 7 viktima janë nga Shkupi, 1 nga Struga dhe 1 nga Tetova.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjstruar edhe 176 infektime të reja nga 870 testime të kryera në qytete të ndryshme të këtij vendi.

Sa i përket të infektuarve, 61 raste janë nga Shkupi, që mbetet edhe qyteti me numrin më të madh të të infektuarve në Maqedoninë e Veriut./Opinion.al

Pas