Rajoni

Pandemia në Kosovë, tre viktima dhe 119 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 04/09/20 |
el ida

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Kosovë. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, në 24 orët e fundit kanë humbur jetën tre persona, ndërsa janë regjistruar 119 raste të reja.

Ndërkohë, bëhet me dije se 187 persona janë shëruar, ndërsa aktualisht 3.059 të infektuar janë aktiv.

Bazuar në këto të dhëna, që nga fillimi i pandemisë në muajin mars, në Kosovë janë regjistruar gjithsej 13,910 raste të të infektuarve, prej tyre 551 kanë humbur jetën ndërsa 9,923 janë shëruar. /Opinion.al

 

Pas