Aktualitet

Pandeli Majko: Burgojsa e politikanëve ndryshon kuptimin e debatit politik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 29/11/15 |
b.f

Ish-kryeministri Pandeli Majko, ka reaguar sot në profilin e tij në Facebook në lidhje me arrestimin e një dite më parë të deputetit Albin Kurti.

Duke e konsideruar Kurtin si “politikan konfliktual”, Majko u bën thirrje politikanëve të Kosovës që të qetësohen dhe të ulen në tavolinën e bisedimeve.

“Albin Kurti u arrestua dje. Albini është një politikan konfliktual por ai merr kuptim i bugosur. Burgosja e politikanëve ndryshon kuptimin e debatit politik.

Kosova drejtohet më së shumti nga njerëz që e dinë kuptimin e persekutimit politik, por po ashtu dhe logjikën e dialogut që i uli në tavolinën e bisedimeve nga Rambujeja deri në Bruksel. Shpresoj dhe uroj që politikanët e Kosovës të ulen në tavolinën e dialogut me njëri tjetrin. Kohës i rëndojnë më shumë politikanët e burgosur se sa politikanët radikalë”.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Pse nuk flisni per politikanet shqiptar ne pergjithsi dhe ne vecanti parlamentit te shqipris qe ka deputet te droges dhe te krimit pastaj flisni per kosoven

Pas