Aktualitet

Pamje me dron nga sheshi “Shqiponja”, Rama: Së shpejti hapet tuneli nr.3


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:26 - 30/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social, Facebook, pamje me dron nga sheshi “Shqiponja”.  Kreu i qeverisë tha se pas hapjes së tunelit nr.4 është lehtësuar qarkullimi i automjeteve, ndërsa shton se së shpejti do të bëhet edhe hapja e tunelit nr.3.

Sipas kryeministrit ky tynel do të lehtësojë qarkullimin e automjeteve nga Durrësi në drejtim të zonës së Astirit.

“Pas hapjes së tunelit Nr.4 që ndikoi në lehtësimin e qarkullimit të mjeteve, së shpejti do të bëhet edhe hapja e tunelit Nr.3 i cili do të lehtësojë qarkullimin e automjeteve nga Durrësi në drejtim të zonës së Astirit dhe krijojë kushtet për përshpejtimin e ndërtimit të tuneleve të tjera në proces”, shkroi Rama bashkangjitur videos./Opinion.al

 

Pas