Aktualitet

U arrestua dje, Ardian Çapja dërgohet në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 30/03/21 |
Opi Nion

Një ditë pas arrestimit, është dërguar në spital, Ardjan Çapja. Sipas news 24, 53-vjeçari është transportuar në QSUT, nën masa të rrepta sigurie, pasi ka shfaqur probleme kardiake. Ndërkohë, vijon të mbahet në ruajtje nga efektivët e policisë.

Ardjan Çapja banues në Elbasan, u arrestua dje pasi dyshohet se është autor i një vrasjeje të dyfishtë të ndodhur në vitin 2012 (vrasja e Gentian dhe Nezir Beqirit, babë e bir).

Gjatë operacionit, në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov./Opinion.al

Pas