Politikë

Paloka-Ramës: Ule dozën, s’i shpëton burgut duke nxitur konflikte politike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:14 - 30/07/20 |
el ida

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, i përgjigjet kryeministrit Edi Ramës, i cili u shpreh se Basha u nxitua në përgjigjen e tij.

Përmes një mesazhi në rrjete sociale, Paloka i bën thirrje Ramës të ulë dozën, teksa thekson se i nxituar dhe me pasoja është vetëm ndryshimi që iu bë sot rregullave të lojës, përdhunshëm dhe pa opozitën.

Ish deputeti demokrat i kujton Ramës që Duke nxitur konfliktin politik, nuk shpëton dot nga burgu.

“Kur bëhet fjalë për kokën e Ramës, reagimi nuk është kurrë i nxituar! Është fiks ajo që presin qytetarët: ndëshkim për çdo krim! I nxituar dhe me pasoja është vetëm ndryshimi që iu bë sot rregullave të lojës, përdhunshëm dhe pa opozitën. Duke nxitur konfliktin politik, nuk shpëton dot nga burgu! Prandaj, ule pak dozën! Avdulaj and co. mund të të presin edhe pak muaj që ti bësh shoqëri”, shkruan Paloka./Opinion.al

Pas