Aktualitet

Paloka: Do dëshiroja që shkaku i humbjes në 25 prill të ishte Basha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:27 - 17/07/21 |
Opi Nion

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka gjatë fjalës së tij në Kuvendin Kombëtar, të Partisë Demokratike tha se nuk është faji i kryetarit, pra i Bashës për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, por lidhja e ngushtë e interesave të politikës me botën e krimit.

Më tej ai u ndal edhe tek kundërshtarët e kreuttë PD-së, për të ciët tha se ata e kanë adresuar gabim problemin. Paloka u shpreh se fajësimi i Bashës për humbjen është naivitet, që i shërben kundërshtarit.

 ‘Unë do dëshiroja që zgjidhja të ishte aq e lehtë saç e paraqitën disa kolegë tanë pas 25 prillit. Fajtor është Basha dhe problemi u zgjidh. Do dëshiroja që shkaku i humbjes të ishte Basha, unë apo kushdo tjetër nga ne, dhe zgjidhja do të ishte më e lehtë. Kjo nuk është kështu kjo nuk është e vërteta. Pra Rama na i paska fituar zgjedhjet se ato janë më demokratike se ne. Kjo është naivitet. Është ta kërkosh problemin aty ku nuk është. Duke adresuar gabim problemi edhe zgjidhja që ofrohet është e gabuar. Në këtë mënyrë ne i shërbejnë kundërshtarit tonë. Problemet tona të brendshme kanë luajtur një rol të pakonsiderueshëm në shkallën e manipulimit që bëri Rama.’- tha Paloka./Opinion.al

Pas