Kryesore

Paloka dhe Qirici kandidatë, anëtarët e Këshillit të PD votojnë për kryetarin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:57 - 06/05/22 |
Opi Nion

Pas miratimit të rezolutës për zgjedhjen e presidentit të ri, anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike janë duke votuar për të zgjedhur kryetarin e këtij institucioni.

Edhe gjatë mbledhjes u bë e ditur se kandidatë për kreun e Këshillit Kombatar të PD janë Edi Paloka dhe Eleina Qirici.

Të gjithë anëtarët prezentë i janë drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur një nga dy emrat.

Kujtojmë se Paloka ka qenë edhe më parë kryetar i Këshillit Kombëtar të PD dhe e ka mbajtur atë posd deri më 11 dhjetor të vitit të shkuar./Opinion.al

Pas