Aktualitet

Votimi i kryetarit të Këshillit Kombëtar, 36 deputetët që nuk morën pjesë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:17 - 06/05/22 |
Opi Nion

36 deputetë kanë munguar në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ku do të votohet edhe kryetari. Sikurse shihet në listën e mëposhtme, nje  pjes e tyre janë deputetë që një ditë më parë u bënë pjesë e mbledhjes së grupit të deputetëve thirrur nga Enkelejd Alibeaj, por ka edhe te tjere qe nuk iu bashkuan as mbledhjes se nje dite me pare.

Emri i vetëm që në fakt bie në sy është ai i deputetes Zhupa e cila qe e vetmja në listën me 36 emra që u bë pjesë e Kuvendit Kombëtar të 30 Prillit. Kujtojmë se deputetët janë automatikisht anëtarë të Këshillit Kombëtar dhe nuk janë votuar për të qenë pjesë e tij.

Lista e deputetëve që nuk u bënë pjesë e mbledhjes së sotme

 1. AGRON GJEKMARKAJ
 2. ALFRED RUSHAJ
 3. ANDIA ULLIRI
 4. ARBI AGALLIU
 5. BLEDJON NALLBATI
 6. DASHNOR SULA
 7. DHURATA ÇUPI
 8. EMILJA KOLIQI
 9. ENKELEJD ALIBEAJ
 10. ERALDA BANO (TASE)
 11. FATJON VEIZAJ
 12. FERDINANT XHAFERRAJ
 13. FLAMUR HOXHA
 14. FLUTURA AÇKA
 15. GAZMENT BARDHI
 16. GRETA BARDELI
 17. HELIDON BUSHATI
 18. ILDA DHORI
 19. JORIDA TABAKU
 20. KASTRIOT PIROLI
 21. XHELAL MZIU
 22. KRESHNIK ÇOLLAKU
 23. LEFTER GËSHTENJA
 24. LINDITA METALIAJ
 25. LULZIM BASHA
 26. MERITA BAKIU
 27. ORJOLA PAMPURI
 28. RAMADAN LIKAJ
 29. SAIMIR KORRESHI
 30. SELADIN JAKUPLLARI
 31. ZEF HILA
 32. ZHENI GJERGJI
 33. ERVIN SALIANJI
 34. GRIDA DUMA
 35. TOMOR ALIZOTI
 36. INA ZHUPA

Pas