Kronikë

Pako e dyshimtë, alarm fals në Elbasan, ja çfarë u gjetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:24 - 28/01/22 |
Opi Nion

Ka rezultuar fals alarm për një bombë në qendër të qytetit të Elbasanit. Ka qenë një paisje elektronike ajo që ka alarmuar banorët e kësaj zone në Elbasan.

Mësohet se forcat xheniere kanë kryer një shpërthim të kontrolluar, ku kanë arritur të zbulojnë se në koshin e mbeturinave ishte një pajisje elektronike e cila pulsonte dhe lëshonte sinjal vazhdimisht.

Pas alarmit të lëshuar, Policia e Elbasanit evakuoi dhe rrethoi menjëherë zonën. Bëhet e ditur se pakoja e dyshimtë ishte futur në një qese të zezë./Opinion.al

Pas