Kryesore

Dokumenti/LSI regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 28/01/22 |
Opi Nion

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim, është regjistruar sot për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Mësohet se LSI ka dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dokumentin për tu regjistruar për zgjedhjet e 6 marsit që do të zhvillohen në 6 bashkitë që janë pa kryetar.

Regjistrimi i LSI vjen pas regjistrimit të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, për zgjedhjet e pjesshme.

Kujtojmë se 6 marsi u dekretua nga Presidenti i Republikës Ilir Meta si datë për mbajtjen e zgjedhjeve të pjesshme lokale në 6 bashkitë pa kryetar.

Më 6 mars do të zhvillohen zgjedhje në bashkitë: Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnje./Opinion.al

Pas