Politikë

Paketa anti-shpifje, Vasili: Përzierje mes maskarallëkut dhe idiotësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:03 - 13/10/18 |
b.f

“Një përzierje e veçantë mes maskarallëkut dhe idiotësisë” kështu e quan kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili paketën antishpifje të prezantuar nga kryeministri Edi Rama këto ditë.

Në një dalje për median nga selia e LSI-së, Vasili u shpreh: “Paketa antishpifje është një përzierje shumë e veçantë ndërmjet maskarallëkut dhe idiotsisë është një bashkim që i mishëron vetëm kryeministri, amalgamë mes maskarait dhe idiotit”

Ndërsa kthimin e ligjit për teatrin nga presidenti Meta, Vasili e quajti rreze shprese.

Ka një institucion që respekton Kushtetutën dhe ligjet e këtij vendi, dhe jo interesat e fëlliqura që ka qeveria.

Pas