-Kulturë

Pagarusha, Rama mesazh ngushëllimi: Një zë i rrallë nuk është më mes nesh


               Publikuar në : 15:53 - 07/02/20 |
xhu lia

Kryeministri Edi Rama ka shprehur trishtimin e tij për ndarjen nga jeta të këngëtares së njohur shqiptare Nexhmije Pagarusha. Përmes një postimi në Facebook ai ka shkruar:

“Një zë i rrallë dhe një zonjë e rrallë, Nexhmije Pagarusha, nuk është më mes nesh, por brenda i pashlyeshëm mbetet kujtimi i saj. Prehu në paqe zonjë e madhe,”-përfundon kryeministri në rrjete sociale.

Ditën e sotme u nda  nga jeta në moshën 86-vjeçare këngëtarja e njohur Nexhmije Pagarusha, e cila prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë./Opinion.al/

Pas