Kryesore

Opozita nuk u bë pjesë e tryezës? Rama: Kemi një problem, s’dimë kush është…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:25 - 19/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është në një konferencë të përbashkët me komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Çekisë, Jan Lipavsky..

Ai u pyet nga gazetarët se pse nuk ka asnjë përfaqësues të opozitës, në këtë kaq moment të rëndësishëm, siç është tryeza për hapjen e negociatave.

Rama nga Brukseli tha se “ka një problem dhe ai është që nuk e dimë kush është në anën e opozitës”.

“Në një format të caktuar nga Komisioni për të gjithë trupën që do përfaqësonte Shqipërinë në tryezë. Mund të kishim kërkuar një ndryshim për të sjellë përfaqësues nga ana a opozitës por kemi një problem, nuk dimë kush është në anën e opozitës”,-tha Rama.

Pas