Aktualitet

Tensione në Kuvend/Opozita bllokon foltoren, seanca ndërpritet 5 minutaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 24/11/22 |
Opi Nion

Kryetarit të Partisë Demokratike Sali Berishës nuk i është dhënë fjala në Parlament, ndaj dhe kryedemokrati ka bllokuar foltoren së bashku me disa deputetë të PD-së.

“Mos bëni viktimën kot, nuk ka asnjë shans që ta bëni këtë. U dhanë argumentat pro dhe kundër e tani do të vazhdojmë me seancën plenare. Nuk mund ta merrni peng seancën”, tha Lindita Nikolla.

Për shkak të bllokimit të foltores, seanca parlamentare është ndërprerë për 5 minuta.

Ndërkohë, fjalën e tij, ashtu si edhe në seancën e kaluar, Sali Berisha e vijoi në Facebook.

Pas