Aktualitet

Foto/Grupi i Berishës rrethoi foltoren,Rama mbulon fytyrën me duar,çfarë ndodhi në seancëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:14 - 24/11/22 |
Opi Nion

Ka nisur me debate të forta seanca e sotme plenare në Kuvend, mes opozitës dhe mazhorancës lidhur me projektin për Portin e Durrësit.

Opozita ka kërkuar po kështu t’i jepet fjala dhe kanë protestuar siç thanë ata për “fjalën e lirë” dhe pasi kreut të PD-së nuk i është lejuar t’i përgjigjet kreut të grupit të PS-së Taulant Balla, deputetët e opozitës kanë rrethuar foltoren. Pas tyre kanë rrethuar foltoren edhe punonjësit e Gardës.

Ndërkohë, sikurse shihet dhe nga fotot, kryeministri Edi Rama ka qëndruar i ulur në vendin e tij dhe teksa kryedemokrati Berisha i drejtohet, ai mban fytyrën mes duarve. Më tej, Rama shihet teksa pi kafe.

Ndërsa nuk iu dha fjala në foltore, kreu i PD-së u fut live në rrjetin e tij social “Facebook” për të komunikuar me ndjekësit e tij./Opinion.al

Pas