Te Fundit

Opinion: Vrasësi i policit me arsenal armësh e granata


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:18 - 06/10/15 |
b.f

TIRANË- Vrasjet që tronditën vendin javët e fundit dhe kulmuan të shtunën me vrasjen e efektivit të RENEA-s kanë qenë temë e debatit të së hënës në “Opinion”. Gazetarë dhe specialistë e psikologë sqaruan atë çfarë ndodhi në Shkodër. Sipas gazetarit Spartak Koka, 56 vjeçari Ruzhdi Arishta ka qëlluar për 12 orë ndaj forcave të policisë që tentuan në fillim ta neutralizonin dhe më pas ta eliminonin fizikisht autorin. Ndërsa drejtoresha e Ministrisë së Brendshme, tha se në vendngjarje janë gjetur 200 gëzhoja automatiku, shumë fishekë të tjerë janë gjetur brenda në banesë dhe 3 granata. Nga ana tjetër gazetarët në studio Anila Basha dhe Spartak Koka thanë se policia ka shkuar e papërgatitur në vendngjarje. Sipas tyre, inspektori i zonës nuk ka monitoruar siç duhet situatën, nuk ka informuar komisariatin në Shkodër, dhe FNSH për rrezikshmërinë e lartë të personit që plagosi fqinjin dhe në tentativë për ta arrestuar, vrau n/komisarin e FNSH, Simon Gjeta në fshatin Oblik të Shkodrës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas