Emisionet

Opinion/ Ukraina, masakra dhe krime kundër njerëzimit!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:22 - 07/04/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të mërkurën (6 Prill) në emisionin “Opinion” për temën “Ukraina, masakra dhe krime kundër njerëzimit”.

“Opinion” është fokusuar sërish te lufta në Ukrainë pas ngjarjeve të rënda të ndodhura në Bucha ku pretendohet nga Ukraina se janë kryer krime kundër njerëzimit pas tërheqjes së trupave ruse nga Kievi.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë:

  1. Agim Nesho
  2. Gerta Zaimi
  3. Brenton Kotorri
  4. Enita Mema
  5. Arlind Ahmetaj

Në lidhje skype:

  1. Ferid Hoxha
  2. Melisa Braçi

Në pjesën e dytë një pjesë e Ekipit Kombëtar Olimpik të Ukrainës kanë qenë të ftuar në studion e emisionit “Opinion”.

Ndërsa, në pjesën e tretë të emisionit është transmetuar një përmbledhje e dëshmive të asaj që ka ndodhur në Bucha.

Pas