Emisionet

Opinion/ Udhëtim, Lumi i Shalës-Valbonë-Theth


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:27 - 04/06/20 |
el ida

Mbrëmjen e 3 Qershorit në programin “Opinion” u transmetuan imazhet e mrekullueshme të veriut të Shqipërisë, në një udhëtim nga Lumi i Shalës, në Valbonë dhe Theth.

Gjatë reportazhit ra në sy bukuria e jashtëzakonshme e natyrës, shoqëruar me një mikëpritje që të lë pa fjalë, elemente historike, legjenda që shoqërojnë banorët e zonës, interesi i madh i të huajve pëe ta eksploruar e të tjerë.

Të ftuar ishin Aida Gjecaj dhe Bledar Jubani, udhërrëfyes turistik kombëtar, të cilat dhanë informacione utilitare lidhur me udhëtimin.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas