-U tha në Opinion

Opinion/ Tahiri, fajtor apo i pafajshëm!


               Publikuar në : 11:30 - 20/09/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së enjtes në emisionin ‘Opinion’ me drejtues Blendi Fevziun u diskutua vendimi i dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda, ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Të ftuar për këtë bisedë në studio ishin analisti Mustafa Nano, gazetari Andi Bejtja, analisti Armand Shkullaku, gazetari Artan Hoxha, gazetarja Anila Basha dhe gazetarja Klodiana Lala. Gjatë gjithë ditës së enjte trupi gjykues ka qenë i tërhequr për të marrë një vendim për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Pas rreth 5 orësh trupi gjykues dhe vendimin për të dënuar ish-ministrin me 5 vite burg për shpërdorim detyre.

Dënimi do të konvertohet në 3 vite shërbim prove sipas vendimit të gjykatës. Ish-ministri njoftoi mbrëmjen e djeshme se do t’a apelojë vendimin./Opinion.al/

Pas