Emisionet

Opinion/ Skandali, kush e ruante aeroportin?


               Publikuar në : 12:41 - 12/04/19 |
el ida

Mbrëmjen e 11 prillit në programin “Opinion” u diskutua mbi grabitjen e milionave eurove në aeroportin e Rinasit.

Çfarë po ndodh me sigurinë e aeroportit, cilat janë pikëpyetjet që lidhen me të, a është cënuar siguaria kombëtare, cila është përgjegjësia e shtetit dhe detajet e reja që kanë dalë në dritë lidhur me grabitjen, ishin disa nga çështjet e diskutuara nga Spartak Koka, Robert Rakipllari, Artan Hoxha dhe Mentor Kikia.

Në pjesën e dytë të programit ishte e ftuar ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e cila foli lidhur me ngjarjen e rëndë, dhe për sulmet e qeverisë ndaj koncensionarit. Ndërsa në pjesën e fundit të programit u transmetua kronika “Vitet e fundit te diktatorit!”.

Për më shumë ndiqni videot e mëposhtme:

Pas