Emisionet

Opinion/ Skandali i publikimit të rrogave, po më tej!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:31 - 24/12/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjten (23 dhjetor) në emisionin “Opinion”, mbi temën “Skandali i publikimit të rrogave, po më tej”.

Kjo temë është diskutuar pas publikimit edhe të listës së pagave të muajit Prill. Po ashtu në “Opinion” është folur dhe për zhvillimet e brendshme në Partinë Demokratike, nëse PD do të jetë një parti apo do të ndahet.

Të ftuar në studio për të folur për këto çështje:

  1. Artur Zheji,
  2. Astrit Patozi,
  3. Baton Haxhiu,
  4. Plarent Ndreca,
  5. Armand Shkullaku,
  6. Artan Hoxha

Në lidhje direkte:

  1. Mentor Hoxhaj
  2. Nador Bakalli

Në pjesën e dytë të “Opinion” ka qenë e ftuar Drejtoresha e AKSHI-t, Linda Karçanaj, e cila është përgjigjur për disa çështje pas publikimit të listës së pagave të qytetarëve , që lidhen me sigurinë kibernetike nëse bëhet fjalë për hakim apo rrjedhje nga brenda, a lihen shenja në këto raste etj.

Ndërsa në pjesën e tretë “Historitë e së enjtes”, është transmetuar një material për 37-vjetorin e një prej ndeshjeve më të famshme të Kombëtares Shqiptare të Futbollit, më 22 dhjetor të vitit 1984 në “Qemal Stafa” ku Shqipëria ka fituar kundër Belgjikës me rezultatin 2-0.

Pas