Emisionet

“Opinion”/ Si ka ndryshuar pasuria e politikanëve?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:22 - 29/01/21 |
Semiljana Azizi

Është dikutuar mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion” mbi deklarimin zyrtar të pasurisë së politikanëve.  (28 Janar 2021)

Emisioni i mbrëmshëm nuk ishte një investigim, i cili kishte synim për të kapur politikanët me para të paligjshme, por si synim kishte të hidhte dritë mbi deklarimet e pasurisë të cilën ata e kanë bërë vetë.

Teksa është hedhur një rishikim mbi zonat në të cilat jetojnë politikanët dhe rrogat që ata marrin.

Për të diskutuar këtë temë me Blendi Fevziu  në studio kanë qenë 7 të ftuar:

  1. Aranita Brahaj
  2. Fatjona Medini
  3. Zana Guxholli
  4. Besar Likmeta
  5. Adriatik Lapaj
  6. Emin Barçi
  7. Julian Zyla

Në pjesën e tretë të emisionit në ciklin e reportazheve të cilat “Opinion” po transmeton është prezantuar  një risi e sjellë nga grupi Vodafone, që po zbaton një teknologji mbi bujqësinë. Ferma Uka është e para në të cilën po pilotohet projekti  që mat lagështirën e tokës, thatësirën, sëmundjet që e rrezikojnë bimën, gjendje e zhvillimit të bimës dhe gjithçka tjetër. /Opinion.al

Pas