Emisionet

Opinion – Si ka ndryshuar pamja e jashtme e shqiptareve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:54 - 30/09/20 |
Al Do

Mbrëmjen e së martës emisioni “Opinion” është fokusuar në mënyrën se si ka ndryshuar veshja dhe moda në Shqipëri.

Që nga veshjet tradicionale popullore të krahinave kryesore të vendit deri tek veshjet e fundit moderne.

Përse po ndryshon trendi i veshjeve dhe si ka ndryshuar ndër vite?

Të ftuar në studio për të diskutuar mbi këtë çështje ishin Ardi Asllani, Bujar Kapexhiu, Olesia Leço, Armina Mevlani, Iliriana Basha, Ardit Bido, Estela Domi, Viola Spiro.

Pas