Te Fundit

Opinion/ Sherif Merdani: Alida Hisku nuk ka bërë burg. Në vitet ’70, gratë nuk përdhunoheshin në burgje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:12 - 26/11/15 |
b.f

Këngëtari Sherif Merdani, i cili ka vuajtur vetë në burgjet e komunizmit tregon një moment kur e ka takuar Alida Hiskun në fundin e viteve ’80 dhe i ka thënë me gojën e saj që nuk ka bërë burg. “Fenomeni ka ekzistuar. Në vitet 70 po ju the që Jo. Në asnjë mënyrë. Nëse një hetues bënte një gjë të tillë Enver Hoxha i pushkatonte. Kishte një rregullore: ishin dy policië që e shoqëronin. Jo në birucë të paktën. Operativi spiunonte hetuesin. Hetuesi polici. Pra nuk mund të ndodhte”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas