Te Fundit

Njihuni me Kurtin, shqiptarin që goditi avionin rus!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 26/11/15 |
b.f

Njoftimi për goditjen e avionit rus nga ushtaraket turq e dha pikërisht piloti shqiptar, i cili lajmëroi bazën ushtarake në Ankara dhe më pas Presidentin turk Erdogan. Ankaraja mbrojti deklaratat e thëna më herët, në të cilat paralajmëronte autoritetet ruse që të mos fluturonin në qiellin turk. Ndërkohë që e drejta për goditjen e avioni luftarak rus i përkiste pilotit, i cili kishte marrë urdhra më herët për ruajtjen e integritetit të tokave të Turqisë. Por kush është piloti shqiptar në shërbim të popullit turk? Ai quhet Kurti dhe i takon ekipit të fluturimeve “Yalnizca Turk”, i cili është specialist i manovrimeve luftarake me avion F-16. Kurti mësohet se është me origjinë nga Presheva. Në fakt Kurti është vetëm një prej shqiptarëve që punon në shërbimin ushtarak turk.

KOMENTO (21)

Shkruaj nje koment

  1. Edhe Skenderbeu ne turqi u formua luftoj per ta dhe kunder tyre dhe me ne fund vdiq si shqiptar ne shqiperi. Prandaj te jemi krenar per gjith shqiptare qe arijn diçka ne jeten e tyre qofte ne sport muzik politik apo diçka tjeter te ikur apo te lindur jasht shtetit.

  2. Ska fare rendesi origjina e kti personi sepse ai eshte shtetas i nje vendi tjetr jeton punon lufton per nje vend tjetr prandaj te mos mburremi apo te krijojm polemika boshe sepse per mua nuk eshte fare objekt bisede.

  3. Ai eshte shqiptar i Presheves dhe sa per saktesi, Presheva i eshte aneksuar Kosoves dhe edhe ne pjesen jugore te Serbise. E sa per info tjeter, ne Turqi jetojne afer 22 milion shqiptar te asimiluar.

  4. Pershendetje vetem ftyre shqiptari nuk ka ky PILOT ..por ai qe e shkruan kete dhe e quan SHQIPTAR bene nji politike INTRIGANTE ..ai aderon dhe lufton per nji KOMBE TJETER qe ska lidhje fare me na shqiptaret …mos u beni preh e provokimeve qe duan ta cojne SHQIPERINE ne destabiletet ….adrian hajdinaj

  5. JEMI BIJTE ARBEVE MOS FYHENI DJEMTE ARBEVE SE PERFITOJNE SERBOVICAT RUSOVICAT TE LUMTE KURT MBESHTESE NJE MAME KURAJUESE FEDELE USA GJITHE BOTEN THE BEST ARBERI AMERIK

  6. THANKS Genti mos u merzite se serbovicat kemi kudo Presheva trojet arbeve jane kudo vizita qe do beje 02.12.2015 sekretari shtetit Amerikan ka qellim per neve ku clirimi kosoves nga amerika Nato Bill Clinton turp kur vene serboivicat rusovicat pseudonime trojeve tone the best arberi amerik te perqafoi biri trojeve arbeve thanks

  7. te lumte guxiumi kurajo qe godite avinin killer putinin va fan kulo putin diktatori qe nuk le te qete trojet arbeve,europe eshte ne vdekje siper rusia shteti mafie nr nje ne bote urrej per vdekje killer putinin serbovicat puth token arbeve amerikes the best,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,te perqafoi nga larg buzeqesh sikur te ishja siper avionit duke te filmuar fedele USA gjithe boten mike President Barak Obama thankkkkkkkkkkkkkkkkkkk

  8. Shqipetare e se Luan as topi .nuk thuhet kosovar po thuhet shqipetar nga presheva ose shqipetar nga Kosova ose shqipetar nga Macedonia .hape pak historine se do te beje mire

  9. po nuk hyri do te hyje pak me vone sa do qe te mundohen tipa si puna jote kosova do ti bashkohet vendit ame shqiperise ..dhe hiqe ate emer shqiptari se e ndot vere vangjel o vasil si te duash ti po jo shqiptari

Pas