Emisionet

Opinion/ Shembjet, bashkia përballë banorëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 21/01/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjten (20 Janar) në emisionin “Opinion”,  mbi temën “Shembjet, bashkia përballë banorëve”.

“Opinion” është fokusuar te ngjarjet e ndodhura në zonën e 5 majit në Tiranë, ku dy ditë më parë me urdhër të Bashkisë Tiranë u shembën banesat, në kuadër të procesit të rindërtimit.

Çfarë ka ndodhur në zonën e 5 majit?  Pse banorët kanë rezistuar? A ka pasur të drejtë policia të ndërhyjë?  Këto çështje si dhe një ballafaqim i bashkisë me banorët është transmetuar  në “ Opinion” dhe është diskutuar me të ftuar në studio:

Arbian Mazniku

Plarent Ndreca

Klevis Balliu

Adriatik Lapaj

Lidhje direkte:

Dorjana Musai

Gjin Nikolli

Lidhje direkte nga 5 maji

Lidhje telefonike: Artan Lame

Në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” është transmetuar një reportazh për jetën europiane në Tiranën e viteve  ‘20-’30.

Pas