Emisionet

Opinion/ Seriali Berisha-Basha, episodi kë do Rama?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 13/01/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të mërkurën (12  Janar) në emisionin “Opinion”, mbi temën “Seriali Berisha-Basha, episodi kë do Rama?

Emisioni “Opinion” është fokusuar sërish në zhvillimet brenda Partisë Demokratike por këtë herë tek roli i kryeministrit, Edi Rama. Duket se kryeministri ka qenë jashtë vëmendjes në përballjen brenda PD ndërsa Berisha dhe Basha hedhin akuza të ndërsjellta për bashkëpunim me kreun e qeverisë.

Në pjesën e parë të “Opinion” është diskutuar për Edi Ramën në raport me zhvillimet brenda Partisë Demokratike me të ftuar në studio:

Iris Luarasi

Ermal Hasimja

Edlira Gjoni

Agim Nesho

Ervis Iljazi

Në pjesën e dytë të emisionit “Opinion” është transmetuar një intervistë me Jean-Paul Champseix, profesor i gjuhës frënge në Universitetin e Tiranës në vitet 1982-1988.

Jean-Paul Champseix mbërriti në Tiranë pas vetëvrasjes së Mehmet Shehut dhe u largua nga Shqipëria në prag të rënies së komunizmit.

 

Pas