Emisionet

Opinion/ Sali Berisha, ç’do të ndodhë më 7 korrik?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:45 - 01/07/22 |
Opi Nion

Të enjten më 30 Qershor 2022, kreu i PD, Sali Berisha ka qenë i ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziut.

Përballë gazetarëve Fatjona Mejdini dhe Enton Abilekaj, Berisha ka folur për 1 orë e 30 minuta për protestën e 7 korrikut. Çfarë do ndodhë më këtë protestë?Përse thirret protesta në ditët me të nxehta të vitit? Cili është qëllimi? Kush do marri pjesë dhe kush është ftuar të marrë pjesë dhe mbi të gjitha cila është rruga që opozita do të ndjekë? Këto janë disa nga pyetjet që i është përgjigjur kreu i PD, Sali Berisha.

Në pjesën e tretë, “Historitë e së enjtes”, është transmetuar një profil dhe një histori interesante e Sandor  Csanyi një nga njerëzve më të pasur të Europës Lindore, pronar i disa bizneseve mes të cilave edhe OTP bank. Ai ka dhënë një intervistë ku ka treguar se si ka arritur të ngrihet nga një njeri i zakonshëm në një nga njerzëzit më të pasur të Europës lindore.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

 

 

Pas