Kryesore

Erion Veliaj konfirmohet në krye të PS në Tiranë, kush janë 60 drejtuesit e rinj



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:22 - 01/07/22 |
Opi Nion

Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste, Blendi Klosi ka prezantuar emrat e drejtuesve të rinj të PS-së në 61 degë të bashkive të vendit, të cilët do të jenë kryetar të PS. Ndërsa Erion Veliaj është konfirmuar në krye të PS në Tiranë.

Emrat:

Qarku Shkodër
Shkodër- Ilmi Lakti, Miral Petani
Malësi e Madhe- Lulzim Zaraj
Vau i Dejës- Kristjan Shkreli
Pukë- Anjeza Doda dhe Pajtim Zeqiri
Fushë Arrëz Ervin Doda

Qarku Kukës
Kukës- Anila Sokoli, Besmir Lamallari
Has- Do të ripërsëritet procesi
Tropojë- Egzon Bashkurtaj

Qarku Dibër
Dibër-Alma Selami, Danjel Gjura
Bulqizë- Albion Gjini, Festime Mjeshtri
Klos- Armando Gjini
Mat- Hasan Pasha dhe Lindita Barci

Qarku Durrës
Durrës- Luan Zaza
Krujë- Redon Roshi
Shijak- Fatmir Koci

Qarku Tiranë
Tiranë- Erion Veliaj
Kamëz- Rebeka Sulejmani
Vorë-Endrisa Haxhiu
Kavajë- Marinela Aliaj dhe Shpend Barameta
Rrogozhinë- Lufti Kashari

Qarku Elbasan
Elbasan- Ardit Demiri dhe Ermira Urupi
Belsh- Mariglen Bali
Cerrik- Tomor Zaimaj
Peqin-Bukurosh Maci
Gramsh-Enis Zani
Librazhd- Fatbardha Qatja
Prrenjas- Haxhi Collaku

Qarku Berat
Berat- Valbona Zylyftari
Dimal- Adelina Vangjeli dhe Albana Kora
Kuçovë- Gentjan Qafoku, Renata Baçi
Polican- Erjon Zylyftari, Sara Satka
Skrapar- Edmond Omeri dhe Xhanina Kushova

Qarku Korçë
Pogradec- Erion Thëngjilli
Maliq- Orlind Demollari, Rudina Brego
Korçë- Anxhela Tao dhe Petrika Tollfuçi
Devoll- Genti Lakollari dhe Zerina Sinani
Pustec- Katerina Ago, Sandri Nikolla
Kolonjë- Eraldo Xhelili

Qarku Gjirokastër
Gjirokastër- Gentjan Llogo dhe Mihare Lapa
Dropulli- Kristo Vorsane
Libohovë- Dhurata Demiri, Jani Memo
Përmet- Ervin Tuçi
Këlcyrë- Hodjan Selmani
Memaliaj- Edmonda Harizi
Tepelenë- Dino Selimi, Kleona Bahja

Qarku Vlorë
Vlorë- Admir Malaj
Selenicë- Nertil Bellaj
Himarë- Rispërsëritje të procesit
Delvinë- Izet Sinaj
Finiq- Thoma Kallojeri
Sarandë- Elron Gjoni
Konispol- Kristo Mallanezo

Qarku Lezhë
Lezhë- Florian Gjini
Kurbin- Bernard Pale
Mirditë- Marjana Prenga, Reunar Kolaj

Qarku Fier
Fier- Adela Hysenaj, Ramion Kurti
Lushnje- Merjeme Dervishi, Erges Krakulli
Divjakë- Agim Maka
Patos- Artjol Hoxhaj dhe Suela Hoxhaj
Roskovec- Ripërsëritje të procesit
Mallakastër- Zamir Malasi

Pas