Kryesore

Nuk përmbushën kriteret,Klosi: Në 3 bashki do të përsëriten zgjedhjet për kryetarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:36 - 01/07/22 |
Opi Nion

Partia Socialiste mblodhi këtë të premte kryesinë për zgjedhjen e 61 kryetarëve të degëve të Partisë Socialiste.

Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste, Blendi Klosi zbardhi emrat e 61 kryetarëve të rinj për 61 bashki të vendit, ndërsa shtoi se në 3 bashki do të përsëriten zgjedhjet për kryetar.

Ai tha se në bashkitë Has, Himarë dhe Roskovec, zgjedhjet për kryetar të PS-së do të përsëriten, pasi kandidatët nuk përmbushnin kriteret.

Në bashkitë që unë përmenda në dy prej tyre u regjistrua procesi i dëgjesës publike, por cilësia e kandidatëve dhe ajo që përfaqësonin nuk i përmbushnin kushtet për të marrë një vendim të fundit në kryesi. Në korrik do të hapet sërish procesi për të zgjedhur kandidatët e rinj,. Kishte pjesëmarrja por nuk kishte kualitetin e nevojshëm”,-tha Klosi.

Pas