Emisionet

“Opinion”/ Rrëfimi i rrallë i Dashamir Shehit!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 25/02/21 |
Semiljana Azizi

Emisioni “Opinion” ka transmetuar mbrëmjen e së hënës një nga episodet e serisë “Rrëfimi i rrallë i…”. (23.02.2021)

I ftuar në këtë episod ka qenë një personazh, i cili ka qenë themelues i Partisë Demokratike, personazh gjithashtu dhe i dhjetorit të vitit 1990. Një personazh i cili ka qenë prezent gjatë këtij 30-vjeçari post-komunizmi të zhvillimeve në Shqipëri. Dashamir Shehi, që gjatë karrierës së tij politik ka mbajtur postin e ministrit, zëvendës kryeministër, gjithashtu për shumë kohë kryetar partie.

Rrëfimi i Dashamir Shehit konsiston në raportin midis aspiratave të viteve 1990 dhe realitetit të sotëm.

Për më shumë ndiqni intervistën e plotë./Opinion.al

Pas