Emisionet

Opinion/ Richard Grenell


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:49 - 03/03/22 |
Opi Nion

I ftuar në studion e emisionit “Opinion” të mërkurën (2 mars) ka qenë diplomati Amerikan Richard Grenell.

Në një intervistë për gazetarin Blendi Fevzi ai ka folur lidhur me zhvillimet dhe luftën në Ukrainë, por edhe për situatën në Kosovë, ku ka qenë i dërguar i ish-presidentit Trump për dialogun me Serbinë.

Ndër të tjera Grenell ka folur dhe për raportet e tij me presidentin Trump, për të clin tha se kishte qenë një president i shkëlqyer dhe nuk e mohoi se do të donte një vend në kabinetin e tij.

Për këto dhe më tepër ndiqni intervistën e diplomatit Richard Grenell në “Opinion”:

Pas