Bota

Video/Policia ukrainase publikon pamjet pas bombardimeve në Chernihiv


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:08 - 03/03/22 |
Opi Nion

Policia e Ukrainës ka publikuar një video, e cila thotë se tregon pasojat e bombardimeve në qytetin verior të Chernihiv pas sulmit të trupave ruse.

Në pamjet e mëposhtme policia tregon shkatërrimin e disa ndërtesave dhe automjeteve.

Mësohet se në qytet janë bërë bombardime të rënda nga trupat ruse, por BBC shkruan se qyteti është ende në duart e Ukrainës./Opinion.al

Pas