Emisionet

Opinion/ Prishja e teatrit, pro dhe kundër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:59 - 20/05/20 |
el ida

Mbrëmjen e 19 Majit në programin “Opinion” u diskutua për shembjen e teatrit.

Në pjesën e parë pati një debat tek shembja e teatrit Kombëtar, mes nënkryetarit të bashkisë Tiranë Arbian Mazniku, dhe Gjergj Bojaxhiut, një prej mbështetësve të mbrojtjes së monumenteve.

Në pjesën e dytë programi u fokusua tek aksioni opozitar pas prishjes së Teatrit dhe vendimit të saj për tu tërhequr në tryezën për Reformën Zgjedhore.

Gazetarët, Baton Haxhiu, Armand Shkullaku, Andi Bejtja dhe Prec Zogaj diskutuan cfarë duhet të bëjë opozita tani, cili duhet të jetë hapi i rradhës dhe cfarë pritet të ndodhë.

Ndërsa në pjesën e tretë të programit u diskutua për ndikimin që ka pasur pandemia në pasuritë e paluajtshme.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas