Emisionet

Opinion/ Pasuritë dhe çmenduritë e miliarderëve të globit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 21/07/20 |
Al Do

Emisioni “Opinion” ditën e hënë u fokusua tek njerëzit më të pasur të globit, pasuritë dhe “çmenduritë” e tyre.

Bota ka një kuriozitet për njerëzit më të pasur të saj. Pasuria e tyre matet nga një revistë e specializuar amerikane “Forbes” e cila çdo vit bën klasifikimin e miliarderëve.

Sipas klasifikimit të vitit 2019 të  Forbes, bota ka 2153 miliarderë, me një pasuri në total prej 8.7 trilion dollarësh, sa 46% e gjithë pjesës tjetër të globit.

Vitet e fundit ka patur një betejë të vazhdueshme mes bizneseve të reja që vijnë nga teknologjia dhe bizneseve tradicionale.

Për më shumë ndiqni emisionin “Opinion” në videon e mëposhtme.

Pas